1. dan – Erasmus+K2

PONEDELJEK, 20.3.2017

V ponedeljek zjutraj se je v predavalnici zbralo 12 učencev s Portugalske, Italije in Turčije ter 8 njihovih učiteljev, ki jih gostimo v okviru projekta Erasmus+K2. Prispeli so že v nedeljo zvečer ter prenočili pri naših učencih, ki bodo zanje skrbeli še naslednje 4 dni. Uvod v predstavitev nam je odigrala folklorna skupina mlajših učencev. Nato je besedo prevzela ga. Betka Mahnič, ki nam je na kratko opisala urnik in dejavnosti, ki jih bomo počeli v tem tednu. Sledile so predstavitve Slovenije, Škofje Loke in naše šole, za katere so poskrbeli učenci 9. razreda. Prav tako so svojo državo, mesto in šolo predstavili učenci s Portugalske. Čez kakšno uro smo odšli v razred gospe Betke Mahnič, kjer je imel pouk 7. razred. Po malici smo v dveh skupinah, ki sta ju vodila Nejc in Nina, odšli na ogled šole. Obiskovalci so med 15-minutnim odmorom imeli možnost igrati na cajone, nad katerimi so bili navdušeni. Nato smo se razdelili v skupine in se do kosila na šolskem igrišču igrali slovenske in portugalske igre.

Ob približno 14.00 smo se z javnim prevozom odpeljali do železniške postaje, od tam naprej pa z vlakom do Ljubljane. Najprej smo obhodili Ljubljano in si ogledali njene znamenitosti, povzpeli smo se tudi na grad.  Za govor so poskrbeli Nejc, Nina in Lara. Kasneje smo imeli eno uro prostega časa, potem pa smo se z vlakom vrnili nazaj v Škofjo Loko.

Zapisali: Zare Kejžar in Nuša Rajniš, 8. c

Erasmus – Monday, 20th of March 2017

Today our school accepted 12 foreign students and their teachers. The program started early in the morning. First mrs. Mahnič spoke about the events that will happen throughout the week. Our culture was presented to them with some help of our school’s folklore club. Later followed our students with a presentation about our country in general, a short presentation about Škofja Loka and a presentation about our school. After all the presentations from our students started the presetations about Portugal. Three students from there presented the country, their school and their home town, Povoa de Varzim.

When the presentations ended mrs. Mahnič took us to her classroom. We played an interesting game there, which confused our brains a lot. After the visit we had a snack break followed by a tour of our school. The tour included visiting 2nd graders. They were making their ownc cajons (drum – like instruments). The foreigners also played on the instruments later on.

We went out to the school stadium afterwards and played our and Portugal’s traditional games.

At around 2pm we started our adventure to Ljubljana. We first took a bus to the train station and then we took the train to Ljubljana. When we arrived a tour of the city, made by Nejc, Nina and Lara started. We visited all the best known sights and even walked to the castle. We also had some spare time afterwards to buy anything we wished to. We arrived back home by a train.

(Skupno 193 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost