OBISK SLIKARKE TINE

V teh dneh je prvošolce naše šole s svojim obiskom razveselila slikarka, tetrapleginja, Tina Pavlovič.
Tina je slikarka, profesorica biologije in gospodinjstva, nekdaj tudi športnica, danes pa učiteljica pozitivnega razmišljanja in brezmejne vere v življenje.
Umetnine so plod njenega marljivega dela, ki se ga je lotila šele po nesreči. Njene slike nastajajo z ogromno pozitivne volje in vere v življenje. Njeno delo pa ni bilo opaženo le na slovenskih tleh, pač pa so njeno življenjsko motiviko v slikah opazili tudi v tujini, kjer pridno razstavlja. Sama pove, da je slikanje, kljub naporu, ki ga terja seljenje razstave, izredno lepo in navdihujoče delo. Je tudi članica UNSU umetnikov, ki slikajo z usti ali nogami ter štipendistka Mednarodnega združenja.

Med našimi učenci je zelo uživala. Znala jih je vzpodbujati k razmišljanju, pogovoru, vprašanjih, hkrati pa jih je seznanila s tehniko slikanja z usti. Učenci so slikali v njeni bližini ali pa ob samostojnem delu v učilnici, hkrati pa so se priključevali k njej, kjer so samostojno slikali na platnu.
Tina se v našo šolo ponovno vrne že spomladi.

Zapisala Marjetka Benedik.

(Skupno 179 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost