OBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

V petek, 15. 3. 2024, je v organizaciji naše šole in Društva prijateljev mladine Šk. Loka potekal Občinski otroški parlament.  Udeležili so se ga učenci poslanci vseh štirih škofjeloških osnovnih šol. V debati, ki sta jo odlično vodila naša učenca Alja Gorinjac in Gašper Čarman, so spregovorili o naslovni temi Duševno zdravje otrok in mladostnikov. Izpostavili so, da so za ohranitev duševnega ravnovesja pomembni osebno druženje, igra, sproščanje z meditacijo, šport, ukvarjanje z umetnostjo… V primeru težav se največkrat obrnejo na prijatelje in starše. Spregovorili so tudi o pasteh socialnih omrežij, ki te lahko kaj hitro prepričajo, da nisi tako dober kot vplivneži na njih. Debato je s predavanjem in pogovorom nadgradila psihologinja Maša Širnik z Zdravstveno vzgojnega centra Škofja Loka, ki je učencem dala nekaj učinkovitih napotkov, npr. da je dobro, če se človek osredotoči na tisto, kar ga osrečuje, je zanj lepo, za kar je lahko hvaležen. Ob koncu so učenci poslanci izglasovali tudi temo, ki jo bodo predlagali za naslednji nacionalni parlament. Ta pa je Odnosi s starši. Mlade parlamentarce naše šole sta usmerjali mentorici Anica Stele na predmetni stopnji in Tatjana Jereb Miklavčič na razredni stopnji.

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost